Przedwiośnie pachniało sękaczemO sękaczach można długo, ale ja dziś krótko. Bardzo krótko. Za to jak treściwie!
Zapraszam do obejrzenia mojego bardzo amatorskiego filmiku, na którym Ewa Mitowska (z poprzednich wpisów) piecze w swojej Zagrodzie Edukacyjnej baaaaardzo pyszne sękacze kolczaste. Czasem można obleczonym w ciasto drewnianym wałkiem  pokręcić wraz nią.
Jak mi się uda ją ubłagać, to nam udostępni swoją prezentacje, albo i cały referat o sękaczach w ogóle, który to właśnie wygłosiła na konferencji w Zabrzu, a z którego to dowiecie się, jakie są inne rodzaje sękaczy, prócz jej kolczastego. Cierpliwości.

Filmik jest tu:A na deser (czy po jej sękaczach deser jest potrzebny, pytam?!) - kilka scenek z ledwie minionego przedwiośnia. Gęsi gęgały, kury gdakały, koguty piały, sunie: Wiesiek (tak!) oraz Danka przeważnie się lubiły, acz walczyły o względy pana i resztki skapującego ciasta (mniam, jakie pyszne, słodkie, żółte od jaj od tych, co to się właśnie darły na "pastwisku"), Mitowscy kręcili (sękacze), aparat kręcił scenki, to się pokręciłam i ja, czym się z Państwem dzielę.A wszystko to znajdziecie na Wielkim Gościńcu Litewskim. Bo przecież przedwiośnie odeszło, ale Gościniec został, i to coraz piękniejszy. Zapraszamy!Komentarze

Popularne posty